Časté otázky

Ako poznám plesne?
Ide vždy o svetložlté až žlté, či svetlo zelenej až zelenej miesto na nechte, skôr medzi nechtom a hmotou. Na prírodných nechtoch sa pleseň bežne neobjavuje, pretože nechtové doštičky vysychajú a nečistoty z nich odstránime pri umývaní rúk.

Pri akomkoľvek podozrení na nechtovú pleseň – onchomykózu by ste mali ihneď vyhľadať odbornú pomoc dermatológa. V každom prípade je potrebné modelovacie hmotu šetrne odstrániť a nechať necht vyschnúť.

otazky na nechty


Ako sa starám o svoje ruky a prírodné nechty doma?
Prírodné nechty potrebujú pravidelnú, najlepšiu každodennú starostlivosť. Najprv sa vyhýbajte kontaktu nechtov s čistiacimi prostriedkami, vždy používajte ochranné rukavice. Pravidelne používajte aj krém na ruky, ktorý sa tiež stará o nechty.

A ak naozaj myslíte vaše nechty, odporúčame začať program starostlivosti o nechty.
Ako odstrániť gélové a acetónové nechty?
Chcete umelé nechty odstrániť a regenerovať svoje prirodzené?

Najšetrnejšie je nechty skrátiť, nechať prirodzene odrásť a prechod postupne zpilovat. Ideálne je ísť do profesionálneho štúdia, ktoré vám poradí a ukáže vám, ako to urobiť.

Pamätajte, že nechty pod gélom či akrylom nie sú zďaleka také pevné ako prirodzené nechty, takže zbytočne neponáhľajte. Pripravte sa na niekoľkých týždenné až mesačné regenerovanie, než vaše nechty dosiahnu svoje pôvodné pevnosti.