Všetko o nechtoch

Tento článok sa zaoberá zložením nechtov, príčinami problémov s nechtami, správnou starostlivosťou a častými otázkami o nechtoch.

Kompozícia nechtov
Zdravé a krásne nechty sú zvyčajne pevné, hladké, bez záhybov a hrebeňov. Lôžko nechty je ružové a nechty lesknú. Na koreň nechtov je viditeľný nechtný nechtík, polkruhový biely nechtový povrch, nazývaný lunula.

necht a popis

Kĺbová vlna a jej kožačka sú neporušené a obklopujú nechty ako ochranu.
Disk na nechty – Viditeľná časť nechtu rastie z koreňa nechtov a pohybuje sa pozdĺž nehrdzavejúcej vrstvy k voľnému okraju nechtu. Skladá sa z troch vrstiev keratínu rôznej sily.

Horná časť je najťažšia a dno je mäkšie.
Kolekcia nechtov s kutikulou chráni nechty a nechty pred infekciami, plesňami a nečistotami. Zdravá pleť potrebuje dobrú výživu a hydratáciu.

Na koreň nechtov a na nechty sa dodáva krv a dôležité látky pre správny rast. Správna výživa má hlboký vplyv na celkové zdravie a kvalitu nechtov.
 

Príčiny problémov s nechtami

Mnohé ženy sa stretávajú s nechtami lámavými, štiepiace sa a bez lesku. Bohužiaľ veľmi často riešia tieto problémy prekrývaním svojich nechtov akrylovými alebo gélovými nechtami. Príčinou lámavých, štiepiacich sa nechtov je predovšetkým nedostatočný prísun stavebných látok.

V prípade, že nášmu organizmu dôležité látky chýba, prejaví sa to najskôr práve zhoršenou kvalitou nechtov. Skutočnú kľúčovú úlohu pre správny rast a vzhľad nechtov hrá teda vyvážená výživa.
Umelé nechty síce problémy na čas zakryjú, ale príčina sa tým rozhodne nevyrieši.

Naopak aplikácie gélovými alebo akrylátovými gély sa problém ešte zhorší, pretože necht horšie dýcha, slabne a v dôsledku celkového oslabenia sú aj náchylnejšie na plesne. Ak sa už žena rozhodne pre umelé nechty, tak vždy by sa mali aplikovať len na zdravé nechty!

Tu je potrebné upozorniť, že umelé nechty by mal vždy robiť profesionál, pretože zlé prevedenie, kedy umelé nechty dobre nepriliehajú a potom ľahko uchytia pleseň alebo infekcie. Ženy veľmi často zabúdajú, že rovnakú starostlivosť, akú venujú umelým nechtom, by mali dopriať tiež vlastným nechtom.

Doprajte svojim nechtom správny prísun vitamínov, minerálov potrebných na ich zdravému rastu a dostatočnú hydratáciu a oni sa Vám odmení!